Kurs dla początkujących pszczelarzy

Regionalny Związek Pszczelarzy w Elblągu wraz z Centrum Pszczelarskim „Nektar” zaprasza na kurs dla początkujących pszczelarzy – JAK ZAŁOŻYĆ I PROWADZIĆ WŁASNĄ PASIEKĘ?

Adresatami przedsięwzięcia są wszyscy, którzy są zainteresowani założeniem pasieki, początkujący pszczelarze oraz osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę na temat hodowli pszczół. Kurs kierujemy także do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Nasi kursanci otrzymają pakiet rzetelnej wiedzy o biologii pszczół i gospodarowaniu nimi. Zdobędą także niezbędne doświadczenie pod okiem pszczelarzy, prowadzących od lat swoje pasieki.  Osoby zaangażowane w kurs mogą pochwalić się wiedzą opartą o długoletnią praktykę. To pszczelarze, którzy z powodzeniem swoje zamiłowanie do pszczół przekuli w sprawnie działający biznes.

Zajęcia praktyczne będą odbywać się na terenie pasieki edukacyjnej, która posiada specjalistyczne wyposażenie i udogodnienia, pozwalające na szkolenie osób z dysfunkcjami ruchowymi. Dlatego też zachęcamy do zgłoszeń osoby z niepełnosprawnościami. Na tych kursantów czeka także specjalna zniżka.

 

GŁÓWNE ZAGADNIENIA

  • Podstawy pszczelarstwa
  • Biologia rodziny pszczelej
  • Prawne i ekonomiczne aspekty prowadzenia pasieki
  • Rośliny miododajne
  • Choroby pszczół i ich zwalczanie
  • Pozyskiwanie produktów pszczelich z naciskiem na pozyskiwanie miodu
  • Całoroczna gospodarka pasieczna: bieżące prace w pasiece w danym miesiącu ( od pierwszego przeglądu wiosennego do przygotowania rodzin do zimowli)
  • Metody powiększania pasieki
  • Żywienie pszczół i rola składników pokarmowych w zrównoważonej hodowli pszczół – czy żywienie pszczół ma związek z ich odpornością?

Kursanci otrzymają materiały, w formie skróconych prezentacji z najważniejszymi treściami.

 

KURS OBEJMUJE

 26 godzin zajęć, w tym:

16 godzin teoretycznych (on-line), prowadzonych przez mgr inż. Piotra Nowotnika – pszczelarza-praktyka, właściciela Centrum Pszczelarskiego Pasieki Michałów, doktoranta Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu;  szkoleniowca i wykładowcę.

10 godz. praktycznych (realizowanych w pasiece edukacyjnej w Karczowiskach Górnych k/Elbląga),  prowadzonych przez zawodowych pszczelarzy.

 

TERMINY

Zaczynamy od stycznia, kończymy w sierpniu 2023 r.

Rozpoczynamy 4 wykładami, prowadzonymi on-line, od stycznia do kwietnia 2023 r., raz w miesiącu. Zajęcia praktyczne realizowane będą od kwietnia do sierpnia 2023 r. , w 10 osobowych grupach w pasiece edukacyjnej w Karczowiskach Górnych k/Elbląga.

Służymy pomocą osobom zamiejscowym, które chciałyby podczas realizacji zajęć praktycznych, skorzystać noclegu i wyżywienia.

 

ADRESACI KURSU

Zapraszamy wszystkich tych, którzy:

– chcą założyć własną pasiekę,

– nie mają dużego doświadczenia i chcą pogłębić swoją wiedzę o pszczelarstwie,

– opiekują się pszczołami od niedawna,

– posiadają niepełnosprawność ruchową,

– osoby pełnoletnie.

 

KOSZT: 1 000 zł

 

ZGŁOSZENIA

Warunkiem przyjęcia na kurs jest wysłanie zgłoszenia pod adres skansenpszczelarski@gmail.com  i wpłacenie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 500 zł do 25 listopada 2022 r. na konto:

P.P.H.U. „Nektar” Cecylia Badeńska Waldemar Badeński Małgorzata Guzowska

Karczowiska Górne 37

82-335 Gronowo Elbląskie

72 2030 0045 1170 0000 0497 0260

 

Kolejne wpłaty mogą być realizowane ratalnie:

–  250 zł, wpłata do 25.12.2022 r.,

– 250 zł, wpłata do 10.01.2023 r.

Ostatecznym potwierdzeniem zapisu jest dokonanie całości wpłaty – 1 000 zł.

Opłata rezerwacyjna podlega zwrotowi przy zgłoszeniu rezygnacji z udziału w kursie do 10.12.2022 r. W przypadku braku wpłat w podanych terminach następuje anulowanie zgłoszenia.

! Osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, w celu ustalenia dodatkowych szczegółów.

 

KONTAKT

skansenpszczelarski@gmail.com

tel. 516 080 524

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.