WYCIECZKA w dniach 07-08.09.2023r.

Wycieczka na OPD w Łowiczu, Łódź w dniach 07-09.09.2023r.

W dniach 07-09 września organizujemy wycieczkę na Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Łowiczu oraz zwiedzanie zabytków Łodzi.

Koszt wycieczki 700 zł. Ilość miejsc ograniczona (40 osób). Wpłaty na konto RZP do 15 sierpnia,

07.09 (czwartek) Karczowiska Górne – Łódź

Wyjazd z Karczowisk Górnych godz. 8.00,

Przyjazd do hotelu około godziny 17.00.

Kolacja a następnie spotkanie wieczorne.

08.09 (piątek) w planie

( śniadanie w hotelu)

Spotkanie z przewodnikiem

1) zwiedzić Muzeum Włókiennictwa :

– sali maszyn (w której uruchomiane są XIX-wieczne krosna tkackie);

– wystawy „Miasto-Moda-Maszyna” (prezentacje dawnych domów mody, jak „Telimena”, czy „Hofland”);

– skansen budownictwa drewnianego z dawnymi (wyposażonymi) domkami m.in.

tkaczy, rzemieślników oraz z czadu PRL-u.

2) Kolejnym punktem to spacer po Księżym Młynie (jw. jednak bez wstępu do Pałacu Herbsta) oraz wejście do Muzeum Kinematografii  – jedyne takie w Polsce, które znajduje się w dawnym pałacyku rodziny Scheiblerów, najbogatszych łódzkich fabrykantów. Miejsce to było jednocześnie planem filmowym „Ziemi Obiecanej” Andrzeja Wajdy. W Muzeum oglądamy m.in. dawny sprzęt filmowy, zabytkowy fotoplastikon, scenografię i kostiumy ze sławnych polskich filmów, fakty z życia łódzkiej PWSFTviT.

3) Spacer ul. Piotrkowską (Jedna z najbardziej znanych ulic w kraju a jednocześnie najdłuższy polski deptak stanowi wizytówkę miasta. W kamienicach i pałacach przy Piotrkowskiej mieszczą się sklepy, restauracje, kawiarnie, ogródki, puby i kluby muzyczne. Piotrkowska tętni życiem przez cały rok a odbywające się przy niej jarmarki i festiwale m.in. Festiwal Sztuk Ulicznych i Magii „Hokus Pokus”, Light Move Festival czy Songwriter Festiwal dodają jej niepowtarzalnego uroku.

Spacerując po Piotrkowskiej warto również zajrzeć na jej odremontowane podwórza, w tym podwórze mieszczące OFF Piotrkowska – jeden z nowych cudów Polski. Równie ciekawym miejscem dla turystów i mieszkańców miasta jest Pasaż Róży i Narodziny Dnia. Warto także zadrzeć głowę do góry. Fasady budynków przy Piotrkowskiej aż uginają się od ciekawych eklektycznych detali architektonicznych – kariatyd, płaskorzeźb, wykuszy… Spójrz też pod nogi a ujrzysz Aleję Gwiazd nawiązującą do filmowego dziedzictwa Łodzi i Pomnik Łodzian – pas jezdni ułożony z blisko 17 tysięcy kostek brukowych z żeliwną płytką z imionami i nazwiskami fundatorów).

4) Obiadokolacja

Zaplanowana kulturalna niespodzianka.

09.09.(sobota) Łódź – Łowicz- Elbląg

– śniadanie w hotelu

– wyjazd do Łowicza na obchody

Ogólnopolskich Dni Pszczelarza .

Łowicz położony jest na Równinie Łowicko-Błońskiej (makroregion Nizina Środkowomazowiecka) i w północno-wschodniej części województwa łódzkiego. Przez miasto przepływa Bzura, lewy dopływ Wisły. Łowicz zajmuje równinę o niewielkich deniwelacjach terenu, a wysokości bezwzględne w mieście wahają się od ok. 82 m n.p.m. (koryto Bzury) do ok. 90 m n.p.m.

Zabytki:

– Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja;

Ruiny zamku arcybiskupów gnieźnieńskich;

Wyjazd z Łowicza

Godz ok 13.00

Przyjazd do Karczowisk Górnych ok godz 21.00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.