Tragiczne wymarcie pszczół. Odbudowa pasieki – Zrzutka.pl

Ta zimowla pasieki okazała się tragiczna dla naszego kolegi pszczelarza z Pasłęka. 

„To Pszczelarz z pasji, miłośnik pszczół od ponad 30 lat, pracujący przy ulach od wczesnego ranka do późnego wieczora, dzień w dzień, w lato, jesień, zimę, wiosnę. Zmaga się teraz z tragicznym wymarciem pszczół.  Ze stu rodzin pszczelich nie ostała się ani jedna. To ogromna strata dla Pszczelarza, ale nie tylko. Z punktu widzenia ekologii to również starta dla każdego z nas.  Mój tata w przeszłości na swojej drodze spotkał się z wieloma przeszkodami. Począwszy od kradzieży po wytrucia. Radził sobie jak mógł by wrócić na dobre tory i przywrócić Pasiekę do stanu pierwotnego.  Jednak teraz sytuacja jest na tyle ciężka, że zdecydowaliśmy się prosić o Waszą pomoc. Pszczoły były i pozostaną nieodłączna częścią jego życia. 

Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup rodzin pszczelich i pokarm dla pszczół. 

Jeśli jesteś w stanie pomóc w innej w formie skontaktuj się ze mną mailowo na zrzutka.odbudowa.pasieki@gmail.com

Każde udostępnienie to także ogromna pomoc.

PS Zostały podjęte kroki by ustalić przyczynę nagłej śmierci Pszczół ” – tak opisuje sytuację córka pszczelarza i prosi o wsparcie

tu:  Zrzutka.pl 

Wykażmy się prawdziwą solidarnością pszczelarską i postarajmy się wesprzeć kolegę pszczelarza w trudnej sytuacji – kto może niech ofiaruje równowartość 1 słoika miodu lub wielokrotność , kto chce może pomóc w inny sposób w sezonie pszczelarskim w postaci np. odkład, pakiet czy rój pszczół. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.