Forum pszczelarzy w Przysieku 26.09.2020

W dniu dzisiejszym odbyło się XXVIII Forum Pszczelarzy w Przysieku . Organizatorem jak co roku jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku i Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu. Gościem Forum był minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który mówił o pomocy udzielanej pszczelarzom przez ministerstwo i zaangażowaniu środowiska pszczelarskiego w celu poprawy sytuacji pszczelarstwa w Polsce. „Mądre pracowite zwierzęta mogłyby nauczyć człowieka bardzo wiele. Słabe, delikatne owady w ścisłej współpracy, którą tworzy rój zapewniają przeżycie wszystkim. Wspólnota jest siłą”

Impreza w tym roku była znacznie skromniejsza biorąc pod uwagę liczbę wystawców i odwiedzających z powodu sytuacji epidemicznej w kraju.

W Przysieku spotykają się producenci sprzętu pszczelarskiego i inni wystawcy branży pszczelarskiej oraz duża rzesza właścicieli pasiek. Forum w Przysieku to okazja do posłuchania wykładów i zapoznania się z najnowszymi wynikami badań naukowych, regulacjami prawnymi dotyczącymi pszczelarstwa. Pszczelarze mogli zaopatrzyć się w sprzęt pszczelarski lub zapoznać się z ofertą i zaplanować zakupy objęte refundacją w 2021 roku.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.