Rajd w obronie pszczół.

126p_Projekt_2017-06-06

Już w czwartek 14 września rajd zawita w nasze strony : Dzierzgoń godz. 12.00, Elbląg 16.00, Karczowiska 18.00, Malbork 21.00

Pszczelarze oraz organizacje pszczelarskie je reprezentujące alarmują, że w polskim pszczelarstwie dzieje się źle, a fala niezadowolenia w bieżącym roku osiągnęła bardzo wysoki poziom. Obecnie jest to związane z dużymi upadkami rodzin pszczelich po zimowli 2016/2017 roku, ale także jest to następstwem niezadowolenia pszczelarzy z mało skutecznych leków zwalczających choroby pszczół oraz brakiem należytej ochrony pszczelarstwa ze strony władz.

Rajd w obronie pszczół

Rajd w obronie pszczół jest akcją promocyjną ukazującą problemy środowiska pszczelarskiego. By zapoznać polskie społeczeństwo z aktualną sytuacją w pszczelarstwie i być może w ten sposób wpłynąć pozytywnie na zmiany, które mogłyby ją poprawić, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych wspólnie z polskim Związkiem Pszczelarskim i Stowarzyszeniem Pszczelarzy Polskich Polanka przy znaczącym zaangażowaniu firmy Tomasza Łysonia organizuje cykl eventów mających na celu ukazanie najistotniejszych problemów pszczelarstwa.

W rajdzie tym uczestniczyć ma 12 dwuosobowych załóg a na trasie przejazdu w lokalnie organizowanych eventach przekazywane będą informacje o stanie pszczelarstwa o produktach pszczelich i realizowana będzie promocja lokalnych pasiek. Rajd wyrusza z Krakowa 09 września (Rynek Główny) zaś meta znajdować się będzie w Koszalinie 16.09.2017 – na XXXV Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza 16.09.2017. W czasie rajdu będą także sadzone drzewa pożyteczne dla owadów zapylających, uczestnicy rajdu spotkają się z lokalnymi władzami i mediami by w ten sposób pomóc pszczelarstwu i promować produkty pszczele.

Źródło/Pasieka/

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.