VI zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy RZP w Elblągu.

W dniu 23 stycznia 2016 r. w Sali konferencyjnej PODR w Starym Polu ul. Marynarki
Wojennej 21, o godz. 9.00 rozpoczął się VI Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy RZP
w Elblągu. Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Elblągu Kol. Adam Marian Badeński zarządził wprowadzenie sztandarów Kół Terenowych wchodzących w skład
Regionalnego Związku Pszczelarzy.

IMG_2351
Po odśpiewaniu hymnu narodowego Prezes Adam Marian Badeński przywitał
zaproszonych gości , zebranych delegatów Kół  i otworzył obrady Zjazdu.
Podczas obrad zostały wręczone medale, nagrody i odznaczenia zasłużonym członkom RZP w Elblągu.
Za wieloletnią pracę medalem ks. Dzierżonia zostali wyróżnieni:  Kol. Mieczysław Świąder, Kol. Ryszard Mówiński, Kol. Jerzy Pokrzewka i Kol. Władysław Żuk.
Złote odznaki PZP otrzymali Koledzy: Zygmunt Krasowski, Alfons Staniszewski i Wojciech Januszko.Złote odznaki RZP z okazji 40 –to lecia otrzymali Koledzy Bogdan Biały i Kol. Januszko.

IMG_2376
Prezes Adam Marian Badeński wygłosił przemówienie w którym przedstawił w skrócie historię swojej „przygody” z pszczelarstwem której początkiem było zupełnie przypadkowe spotkanie na poligonie wojskowym z powojennym repatriantem – pszczelarzem w trakcie prowadzonego przez niego miodobrania.
Informując zebranych o przyczynie zwołania Zjazdu w terminie nie wynikającym ze Statutu wyjaśnił, iż z przyczyn osobistych i zdrowotnych zmuszony jest ustąpić ze stanowiska Prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy w Elblągu.
Dodatkowo rezygnację ze stanowiska Zastępcy Prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy w Elblągu złożył Kol. Mieczysław Świąder.

IMG_2374Zarząd Regionalnego Związku Pszczelarzy w Elbląg złożył serdeczne podziękowanie ustępującemu Prezesowi Marianowi Badeńskiemu za wieloletnie prezesowanie, 50 letnią działalność społeczna na rzecz pszczelarstwa polskiego i elbląskiego  i przekazał nagrodę rzeczową oraz rzeźbę św. Ambrożego.

IMG_2380
Kolejnym punktem Obrad Zjazdu był wybór nowego Prezesa RZP. W tajnym głosowaniu został wybrany kol. Waldemar Badeński, który następnie podziękował za wybór i zaproponował nowy skład zarządu. Wiceprezes Zarządu – Zbigniew Matula , Skarbnik – Ryszard Mówiński, Sekretarz – Piotr Sobuń, Członek Zarządu – Antoni Pociejewski. Delegaci w głosowaniu wybrali zarząd RZP Elbląg. Podczas zjazdu przyjęto uchwałę o przyznania tytułu Honorowy Prezes RZP w Elblągu dla ustępującego Prezesa RZP Kol. Adama Mariana Badeńskiego.
Zjazd przyjął stanowisko  w sprawie cen leku stosowanego w walce z varroa destructor – Apiwarolu AS, produkowanego przez Biowet Puławy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.